Social Icons

Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2018

Γ’ Εθνική: Απόλλων Μακρυχωρίου - Α.Ο Στυλίδα 1-2

Απόλλων Μακρυχωρίου - Α.Ο Στυλίδα 1-2
Με το πρώτο τρίποντο στις αποσκευές του έφυγε από το γήπεδο των Σοφάδων ο ΑΟ Στυλίδα, επικρατώντας του Απόλλωνα Μακρυχωρίου με σκορ 1-2, στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από την αρχή και πίεσαν ψηλά, αιφνιδιάζοντας του γηπεδούχους και δημιουργώντας αρκετές φάσεις παράλληλα για να πετύχουν ένα τέρμα.

Οι γηπεδούχοι, φτάνοντας στο ημίωρο, ισορρόπησαν το παιχνίδι, πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού και είχαν μια τριπλή ευκαιρία στο 40ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ, όμως ο τερματοφύλακας της Στυλίδας, είπε εις τριπλούν όχι.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, η Στυλίδα χτύπησε στην κόντρα και άνοιξε το σκορ, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη, οι του Απόλλωνα ήταν αυτοί που κυνήγησαν την ισοφάριση και το κατάφεραν με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.
Όμως η χαρά τους δεν κράτησε για πολύ, αφού οι της Στυλίδας βρήκαν τρόπο να πάρουν και πάλι το προβάδισμα.

Στη συνέχεια η πίεση στα καρέ της Στυλίδας ήταν αφόρητη, με την άμυνα να ανταποκρίνεται, ο Απόλλωνας είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ στο τελευταίο λεπτό χάθηκε για τον Απόλλωνα η ευκαιρία του αγώνα.
Άριστη η διαιτησία, πολύ καλή η διαχείριση της αναμέτρησης, σωστές όλες οι αποφάσεις από το διαιτητικό τρίο.

Άψογη κρίνεται και η φιλοξενία της γηπεδούχου ομάδας, ειδικά της διοίκησης.

Το φιλμ του αγώνα

Α’ ΜΕΡΟΣ

4′ Σέντρα σουτ του Ξεζώνοτου, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί παραθυράκι.
18′ Δυνατό σουτ του Κ. Κουφιώτη, θα μαζέψει με διπλή προσπάθεια ο Τρούκης.
19′ Μακρινό σουτ του Κοντοβά, η μπάλα άουτ.
23′ Ατομική ενέργεια του Καραλή, το πλασέ θα διώξει ο Τρούκης.
27′ Διαγώνιο σουτ του Κρανιώτη, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.
32′ Σουτ του Καραλή από το ύψος της περιοχής, η μπάλα ελάχιστα έξω.
41′ Τριπλή ευκαιρία του Απόλλωνα, σε δύο σουτ του Α. Τεντολούρη και ένα του Κατσιγιάννη μέσα από την περιοχή, ο Μήτσου θα πραγματοποιήσει ισάριθμες αποκρούσεις.
44′ 0-1, με σουτ του Καραλή μέσα από την περιοχή.

Β’ ΜΕΡΟΣ

55′ Σέντρα του Μυργιώτη, το πλασέ του Τζουμάκη, η μπάλα μόλις άουτ.
60′ 1-1, με πλασέ του Κατσιγιάννη, ο οποίος πρόλαβε την άμυνα σε γέμισμα του Κοντοβά.
64′ Νέο γέμισμα του Δ. Τεντολούρη, ο Κατσιγιάννης και πάλι την προβολή, η μπάλα ελάχιστα έξω.
68′ 1-2, με κοντινή κεφαλιά του Ν. Λέντα, μετά από σέντρα του Καραλή από δεξιά.
70′ Εκτέλεση φάουλ του Κοντοβά, κεφαλιά του Κρνιώτη, διώχνει ενστικτωδώς ο Μήτσου, στην επαναφορά προβολή του Κατσιγιάννη, θα μαζέψει ο τερματοφύλακας της Στυλίδας.
79′ Εκτέλεση φάουλ του Α. Τεντολούρη, η μπάλα θα βρει στο αριστερό δοκάρι και θα καταλήξει άουτ.
85′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Α. Βαρυπάτη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
90’+4′ Σέντρα του Κουλοκτσή, μόνος του ανενόχλητος ο Τζουμάκης στο δεύτερο δοκάρι, την δύναμη κεφαλιά θα μπλοκάρει ο Μήτσου.

Κίτρινες: Κρανιώτης, Τεντολούρης Δ, Κοντοβάς – Μάγιος, Κουφιώτης Α, Καραλής, Μπουσάι, Ζωγράφος, Μήτσου.