Δευτέρα 16 Απριλίου 2018

Α’ Φθιώτιδας: Καμένα Βούρλα - Α.Ο Στυλίδα 0-6 (photos)

aos
Ηλίας Ζαχάρης
Εμφατική νίκη με σκορ 0-6, πέτυχε η πρωτοπόρος Στυλίδα μέσα στη Λουτρόπολη επί του ΑΟ Καμένα Βούρλα, στο πλαίσιο της 27ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορία Φθιώτιδας.
Μετά την ανάπαυλα των γιορτών του Πάσχα, οι παίκτες του Δημήτρη Ασημάκη έβαλαν δύσκολα στους αντιπάλους τους, όμως οι της Στυλίδας μόλις βρήκαν το ρυθμό τους ήταν καταιγιστικοί.
Οι γηπεδούχοι έπαιξαν δυνατά, είχαν μια κλασική ευκαιρία να προηγηθούν στο 3ο μόλις λεπτό, ενώ είχαν και ένα δοκάρι.

Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι χτύπησαν από αέρος και με στημένες φάσεις όπου υπερτερούσαν και κατάφεραν με πανομοιότυπο τρόπο να πετύχουν δύο τέρματα, είχαν δοκάρι και με αυτό σκορ πήγαν στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη ο επιθετικός μονόλογος του ΑΟΣ απέφερε ακόμη 4 τέρματα, παίρνοντας μια νίκη πολύ σημαντική για τη συνέχεια.
Τέλος αξιοσημείωτο του παιχνιδιού, είναι πως τα Καμένα χρησιμοποίησαν 3 ποδοσφαιριστές ηλικίας 15 ετών, δείγμα πως το μέλλον τους ανήκει.

Το φιλμ του αγώνα

Α’ ΜΕΡΟΣ

3′ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαδάκη, θα διώξει ο Ζωγράφος, θα επαναφέρει ο Κιόσιας, από πλεονεκτική θέση ο Καπελαρής θα πλασάρει άουτ.
7′ Εναλλαγή της μπάλας των Λέντα-Λάγιου-Καυκιά, το πλασέ του τελευταίου θα διώξει με τα πόδια ο Εμμανουήλ.
9′ Σέντρα του Καββαδία, ο Λέντας θα στρώσει στο Λάγιο, το σουτ λίγο έξω.
10′ Γέμισμα του Καββαδία, η κεφαλιά του Λάγιου μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
24′ 0-1, με κεφαλιά του Λάγιου, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καραλή.
38′ 0-2, με κεφαλιά του Καυκιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Α. Βαρυπάτη.
40′ Μακρινό σουτ του Βαρυπάτη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και θα καταλήξει άουτ.
45′ Διαγώνιο ψαλιδάκι του Καυκιά δύο μέτρα από το σημαιάκι του κόρνερ, η μπάλα κατευθύνονταν στο δεξί παραθυράκι του τέρματος, ο Εμμανουήλ εντυπωσιακά θα διώξει σε κόρνερ.(Το highlight του παιχνιδιού).

Β’ ΜΕΡΟΣ

50′ Κάθετη μεταβίβαση του Α. Βαρυπάτη στον Λάγιο, το πλασέ ελάχιστα έξω.
55′ Εκτέλεση κόρνερ του Α. Βαρυπάτη, κεφαλιά του Καυκιά, η μπάλα μόλις άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
62′ 0-3, με κοντινό πλασέ του Λέντα, μετά από φάση διαρκείας, με τον Τσαπάρα να κοντράρει γυριστό σουτ του Καυκιά και η μπάλα να καταλήγει στον σκόρερ.
65′ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαδάκη, κεφαλιά του Καπελαρή, η μπάλα θα βρει στο δεξί δοκάρι κι θα καταλήξει άουτ.
70′ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Παπαδάκη, εκπληκτική απόκρουση του Κοντογεώργου.
73′ Διαγώνια μεταβίβαση του Α. Βαρυπάτη στον Καραλή, το πλασέ θα διώξει με πόδια ο Εμμανουήλ.
78′ 0-4, με πλασέ του Καραλή, ο οποίος θα εκμεταλλευτεί λάθος στην άμυνα του ΑΟΚΒ.
81′ 0-5, με κοντινή κεφαλιά του Λέντα, μετά από σέντρα του Λιόλιου.
89′ 0-6, με εντυπωσιακό τακουνάκι του Ζωγράφου, όταν σε κάθετη μεταβίβαση του Α. Βαρυπάτη, ο Ζωγράφος θα «τσιμπήσει» τη μπάλα του εξερχόμενου Εμμανουήλ και θα τη στείλει στα δίχτυα.