Social Icons

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017

Α’ Φθιώτιδας: Α.Ο Στυλίδα - Κηφισσός Κ. Τιθορέας 5-0

Ηλίας Ζαχάρης

Καταιγιστική ήταν σήμερα η Στυλίδα απέναντι του Κηφισσού Κάτω Τιθορέας, όπου και τον κατέβαλλε με σκορ 5-0, στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία Φθιώτιδας.

Με την κεκτημένη ταχύτητα από τη νίκη μέσα στο Καλαπόδι, η γηπεδούχος σήμερα Στυλίδα, πέτυχε μια μεγάλη σε έκταση νίκη επί του Κηφισσού και έδειξε πως απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής.
Ο σκόρερ του ντέρμπι Χρήστος Λάγιος, αφηνιασμένος σήμερα πέτυχε χατ τρικ και οδήγησε την ομάδα του στην ευρεία νίκη.

Αν και στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης ο Κηφισσός έβγαλε αντίσταση κόντρα στην πρωτοπόρο, με το που άνοιξαν το σκορ οι παίκτες του Κώστα Αλεξίου και στην αρχή του δευτέρου που διπλασίασαν τα τέρματα, δημιούργησαν πολλές φάσεις, πέτυχαν πέντε τέρματα και έκαναν εύκολο το απόγευμά τους.

Το φιλμ του αγώνα:

Α’ ΜΕΡΟΣ

5′ Σέντρα του Α. Κουφιώτη από δεξιά, κεφαλιά γύρισμα του Λάγιου, το σουτ του Κ. Κουφιώτη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
9′ Ατομική ενέργεια και σουτ του Κ. Κουφιώτη, η μπάλα θα σταματήσει στο δεξί δοκάρι.
18′ Διαγώνιο σουτ του Μίντιλι, θα αποκρούσει ο Κοντογεώργος.
21′ Εναλλαγή της μπάλας των Τάτση-Κάφαλη-Σιούτα, το σουτ του τελευταίου θα περάσει άουτ.
25′ Δυνατό σουτ του Κραββαρίτη, θα μαζέψει ο Τσεκούρας.
30′ 1-0, με κοντινή κεφαλιά του Λάγιου, μετά από σέντρα του Λιόλιου από δεξιά.
40′ Σέντρα του Α. Κουφιώτη από δεξιά, γύρισμα του Κ. Κουφιώτη με τακουνάκι, το ανάποδο ψαλίδι του Λάγιου, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τσεκούρας.(η φάση του αγώνα-higlights)
44′ Μακρινό σουτ του Κρββαρίτη, θα μπλοκάρει ο Τσεκούρας.
45′ Σέντρ του Κ. Κουφιώτη από αριστερά, κεφαλιά πάσα του Α. Κουφιώτη, ο Λάγιος θα β΄λει την προβολή, θα πέσει και θα μπλοκάρει ο Τσεκούρας.

Β’ ΜΕΡΟΣ

48′ Ατομική ενέργεια του Λάγιου, θα ανατραπεί από τον Τάτση, πένaλτι θα καταλογίσει ο διαιτητής.
49′ 2-0, με εκτέλεση πέναλτι του Λάγιου.
58′ Μονοκόμματο σουτ του Κ. Κουφιώτη, η μπάλα μόλις άουτ.
63′ Γύρισμα του Καυκιά στον Κ. Κουφιώτη, του σουτ δίπλα από το δεξί δοκάρι.
65′ 3-0, με κοντινό πλασέ του Λάγιου, μετά από μεταβίβαση του Κ. Κουφιώτη.
67′ Σουτ του Καυκιά στην κίνηση, η μπάλα θα περάσει ελάχιστα έξω.
70′ Εκτέλεση κόρνερ του Χανή, το σουτ του Τόλια, θα πέσει στην αριστερή γωνία του και θα αποκρούσει ο Κοντογεώργος.
72′ 4-0, με σουτ του Λιόλιου, μετά από ένα-δύο των Καυκιά-Γ. Βαρυπάτη, και γύρισμα του τελευταίου στον σκόρερ.
76′ Δυνατό σουτ του Κ. Κουφιώτη, μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
89′ 5-0, με σουτ στην κίνηση από τον Κ. Κουφιώτη, μετά από παράλληλη σέντρα του Καυκιά.