Social Icons

Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

Α' Φθιώτιδας: Α.Ο Στυλίδα - Μαλεσίνα 2-1

Α.Ο Στυλίδα - Μαλεσίνα 2-1

Η Στυλίδα ήταν η νικήτρια με σκορ 2-1 επί της Μαλεσίνας, σε ένα πολύ δυνατό με ένταση και συνάμα συναρπαστικό παιχνίδι.
Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία στο πρώτο μέρος χωρίς πολλές ευκαιρίες, πήραν όμως προβάδισμα στο σκορ στο 18ο λεπτό, ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν στην κόντρα.
Στην επανάληψη έγιναν φάσεις εκατέρωθεν, οι της Μαλεσίνας ισοφάρισαν σε μια γρήγορη εκτέλεση φάουλ στο 68', όμως και πάλι οι της Στυλίδας είχαν την απάντηση 3 λεπτά αμέσως μετά.
Στη συνέχεια και οι δύο ομάδες προσπάθησαν, αλλά και οι δύο τερματοφύλακες ανταποκρίθηκαν εξίσου καλά στις φάσεις που έγιναν στην περιοχή τους.
a.o.stylidas

Το φιλμ του αγώνα:

Α' ΜΕΡΟΣ

13'... εκτέλεση φάουλ του Καββαδία, κεφαλιά του Ζωγράφου, σε κόρνερ δύσκολα ο Παπαμάρκου.
17'... ανατροπή του Χαλαστάνη μέσα στην περιοχή από τον Παπαλουκά, πέναλτι καταλογίζει ο διαιτητής.
18'... 1-0, με εκτέλεση πέναλτι του Βαρυπάτη.
21'... μακρινό σουτ του Κουφιώτη, η μπάλα άουτ.
25'... διαγώνια μεταβίβαση του Φωτόπουλου στον Δουσιώτη, πρόλαβε και έδιωξε ο Μήτσου.
30'... δυνατό σουτ του Λάγιου, η μπάλα άουτ.
39'... κάθετη μεταβίβαση του Λελούδα στον Φωτόπουλου, θα προλάβει ο Μήτσου και θα διώξει με τα πόδια.
40'... λόμπα του Κουφιώτη, ο Παπαμάρκου θα χάσει τη μπάλα, ο Μπίκος θα γίνει κάτοχος της μπάλας αλλά θα ολιγωρήσει και ο Παπαμάρκου θα μαζέψει.

Β' ΜΕΡΟΣ

48'... λόμπα του Μούτσελου, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
50'... σουτ του Χαλαστάνη, η μπάλα θα κοντράρει στα σώματα, νέο σουτ του Λάγιου, δύσκολα σε κόρνερ ο Παπαμάρκου.
52'... ατομική ενέργεια του Θίμι, θα ανατραπεί από τον Καββαδία, η μπάλα όμως έχει βγει σύμφωνα με τον διαιτητή.(Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τη Μαλεσίνα).
58'... κάθετη του Κουφιώτη στον Λέντα, στο τετ-α-τετ το παλσέ άουτ.(Νέες διαμαρτυρίες για θέση οφ σάιντ ο Λέντας)
59'... δυνατό σουτ του Κουφιώτη, η μπάλα άουτ.
66'... σουτ του Μπίκου, η μπάλα θα κοντράρει και θα καταλήξει κόρνερ.
68'... 1-1, με σουτ του Φουρλεμάδη, μετά από γρήγορη εκτέλεση φάουλ του Λελούδα.
71'... 2-1, με δυνατό σουτ του Λάγιου μετά από φάση διαρκείας. Ατομική ενέργεια του Κουφιώτη, το σουτ θα διώξει ο Παπαμάρκου, στην επαναφορά ψαλιδάκι του Λέντα και θα διώξει εντυπωσιακά ο Παπαμάρκου, η μπάλα θα φτάσει στον Λάγιο και θα σκοράρει.
81'... εκτέλεση φάουλ του Φουρλεμάδη, δύσκολα θα διώξει ο Μήτσου με τα πόδια.
90'+... αποβολή με 2η κίτρινη ο Κουφιώτης.